info@halilcakir.av.tr

İNSAN KAYNAKLARI
İcra Ve İflas Hukuku
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
İcra ve İflas Hukuku
İcra ve İflas Hukuku
  • Müvekkillerin alacaklı ya da borçlu durumda olduğu icra dosyalarının takibi.
  • Müvekkiller ile karşı taraf arasında borç ve alacaklara ilişkin sulh anlaşmaları ve protokollerinin hazırlanması.
  • Müvekkillerin karşı tarafla yaşayabileceği uyuşmazlıkların çözümü sürecinde icra mahkemeleri ile diğer mahkemelerdeki dava süreçlerinin takibi.
  • Müvekkilin alacaklı olduğu icra ve iflas dosyalarında karşı tarafa ait mal varlığı ile borçlunun üçüncü kişilerdeki hak ve alacakların tespiti amacıyla kapsamlı araştırma yapılması.

// İCRA TAKİP SİSTEMİ

Çakır Hukuk Bürosu tekstil, otomotiv, makine, lojistik, savunma sanayi, gıda vb. sektörlerde faaliyet gösteren ve hukuki müşavirliğini yaptığı müvekkil şirketlerin ticari faaliyetlerinden kaynaklanan yüksek tutarlı çek, bono ve faturaya dayalı icra takiplerini sürdürmektedir. Bu müvekkillerin yanı sıra alışveriş merkezi (AVM) iş modeliyle faaliyet gösteren çok sayıda şirketin de tüketici sıfatını haiz müşterileri ile aralarındaki bonolardan kaynaklı, görece daha düşük tutarlı ancak çok sayıda icra dosyalarının toplu takibi yapılmaktadır.

Çakır Hukuk Bürosu, müvekkillerinin icra dosyalarının takibini yıllar içinde edindiği tecrübelerin sonucu geliştirdiği bir sistem içerisinde; yazışma birimi, arama birimi, haciz birimi ve bunların her birinden sorumlu avukatlardan oluşan ekibi ile yürütmektedir.

Çakır Hukuk Bürosu bünyesinde, borçların tahsilatına yardımcı kaynakları sağlayan teknolojik altyapı kurulmuş ve bu altyapıyı en etkili ve verimli şekilde kullanacak süreçler oluşturulmuştur. İcra işlemlerine ilişkin tüm işlemler özel bir programda tüm ayrıntılarıyla sıralanmakta, böylece bütün işlemler zamanında, hızlı ve eksiksiz bir şekilde yapılmaktadır. Ayrıca Mernis – SGK – Araç – Tapu ve Alacaklı Olunan Dosya sorguları İcra Birimi personeli tarafından kısa aralıklarla ve düzenli olarak BUYAPAR programı ile gerçekleştirilmektedir.

Özellikle tahsilatın güç göründüğü dosyalarda, alacağın tahsili amacıyla açılan İzale-i Şuyu (ortaklığın giderilmesi) ve tasarrufun iptali davaları yine icra ekibimiz tarafından takip edilmektedir. Böylece dosyaların tahsil edilmesi noktasında hiçbir dosya işlemsiz ve atıl bırakılmamaktadır.
Borçlularla iletişim halindeki İcra Birimi personeli dosyalarda tahsilat odaklı çalışırken, borçlularla iletişimlerinde aynı zamanda müvekkili temsil ettiğinin bilinciyle hareket etmektedir. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun getirdiği sorumluluklar da göz önünde bulundurulduğunda bu hususlara ayrıca özen gösterilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın